Strašiak všetkých prvákov - IMATRIKULÁCIA
Každý nový školský rok prináša nové podnety, výzvy, ale aj nové tváre žiakov prvých ročníkov, ale aj nováčikov v pedagogickom zbore. Je veľmi peknou tradíciou prijať medzi seba nových žiakov a učiteľov. Aj tento rok sa na našej škole udiala táto milá záležitosť. Prváci, žiaci aj pedagógovia, Strednej odbornej školy vo Svite prešli pasovaním – imatrikuláciou. Toto slovo sa v 1. A a v 1. B triede skloňovalo veľmi často. Miešali sa obavy, strach, očakávanie..., ale program, ktorí si pre nich pripravili starší spolužiaci ich dokonale uvoľnil.
Celá imatrikulácia sa niesla v znamení „športového fanúšika“. Samozrejme, pred pasovaním museli prváčence zložiť imatrikulačný sľub, ktorým boli oficiálne prijatí do našej „školskej rodiny“. Teraz čaká našich prvákov dlhá cesta, na ktorej im želáme, aby sa im splnili všetky ich túžby a predstavy o škole. Nech okrem vedomosti zažijú aj kopec radosti z objavovania, ale i spokojnosť z dobre vykonanej práce.


















