Inšpiratívna udalosť za účasti významných osobností.
V Prešove sa dňa 23.9.2024 konala slávnostná ceremónia odovzdávania cien v rámci projektu Stand by Me pod záštitou Dofe (Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu). Tento jedinečný projekt vznikol ako reakcia na potrebu integrácie ukrajinských detí, ktoré prišli na Slovensko v dôsledku vojny. Program poskytuje priestor na vytváranie silných vzťahov medzi slovenskými a ukrajinskými žiakmi prostredníctvom spoločného trávenia času, aktivít a vzájomnej pomoci. Práca v projekte spočívala v tom, že slovenský žiak sa spojil s ukrajinským žiakom a vytvorili dvojicu. Cielene sa stretávali, či už pri športovej aktivite, pri poznávaní Slovenska, pri doučovaní slovenského jazyka alebo len tak pri rozhovoroch.
Naša škola bola ako jedna z mála škôl, ktoré sa zapojili do Stand by me. Za svoju prácu boli žiaci odmenení certifikátom. Na tomto podujatí sa zúčastnili aj významné osobnosti, ktoré prišli oceniť a podporiť snahu mladých ľudí. Medzi hosťami nechýbali pán prezident Andrej Kiska, vedúci odboru školstva VÚC Ján Furman, ktorý projekt veľmi podporuje a samozrejme aj Miloš Ondrášik zakladateľ Dofe na Slovensku a iní. Ich prítomnosť podčiarkla dôležitosť tohto projektu a povzbudila mladých účastníkov k pokračovaniu v spoločných aktivitách.
Neváhajte a zapojte sa do DofE. Stojí to za to!