• Krajské kolo chemickej olympiády v kategórii C

     • Dňa 12.5.2022 sa na pôde našej školy uskutočnilo Krajské kolo chemickej olympiády v kategórii C určenej pre žiakov stredných škôl a gymnázií Prešovského kraja. Privítali sme 36 súťažiacich, ktorí riešili úlohy anorganickej a všeobecnej chémie v teoretickej a v praktickej časti v priestoroch našich laboratórií. Víťazom srdečne blahoželáme.

     • Exkurzia

     • Dňa 10.5.2022 sme sa so ziakmi 4.A triedy z odboru Biotechnológia a farmakológia zúčastnili exkurzie na oddelení Klinickej biochémie v Popradskej nemocnici. Jednotlivé pracoviská boli vybavené modernými analytickými prístrojmi od renomovaných svetových výrobcov, kde používajú certifikované diagnostiká a sú zapojené do medzinárodného systému externej kontroly kvality klinickej analytiky. Dnes sme mali možnosť vidieť celý proces analýz vzoriek krvi a moču od jeho prijatia až po vyhodnotenie vzoriek.

      Taktiež sme navštívili Popradský pivovar Tatras. Oboznámili sme sa s históriou, druhmi piva, popisom technologického procesu a o bezpečnostných požiadavkách v prevádzke. Výroba piva je v malej prevádzke pod podnikom a obsahuje sklad chmeľu , kvasníc a sladu ktorý si majiteľ objednáva, miestnosť pre sanitáciu sudov a plnenie PET fliaš, miestnosť teplej fázy (varenia piva) a miestnosti, kde sa kvasia rôzne druhy piva.

      Na záver exkurzie chceme poďakovať vedeniu oddelenia Klinickej biochémie, pánovi majiteľovi Pivovaru Tatras a aj našim žiakom zo 4.A triedy.

     • H3KNISA

     • Naša škola sa zapojila a spoluorganizovala projekt H3KNISA. 27.4 sme prežili deň bez vyučovania, plný zaujímavých ľudí a spíkrov, motivujúcich tém, príbehov a výziev, ktoré môžu žiakov hecnúť -heknúť k lepšiemu životu.  

      H3KNISA je jeden z projektov iniciatívy Na veku záleží. Iniciatíva Na veku záleží už viac ako 22 rokov rieši problematiku fajčenia mladistvých a predaja cigariet maloletým. Cieľom projektu H3KNISA je priniesť mladým ľuďom, generácii tretieho tisícročia (3K generácia) atraktívnych a zaujímavých ľudí a témy, ktoré ich môžu motivovať.  

      Celú akciu odštartovala úvodná talkshow známeno neuropsychológa Roberta Krause a následne sa všetci rozdelili do jednotlivých workshopov. Žiaci sa vopred prihlasovali na jednotlivé workshopy podľa toho, ktorá téma, či osobnosť ich zaujali. Workshopov bolo 11 s témami ako „Sociálne siete a ich pozlátko“, „Každý môže byť greenfluencer“, „Sexuálna výchova“, „Všetko o financiách na strednej“, „Návyky, zlozvyky, závislosti“ a iné. Boli to všetko poučné a dôležité témy, o ktorých žiaci nepočujú každý deň, ale na 100% sú súčasťou ich života.  

      Odozva bola vynikajúca, influenceri žiakov zaujali svojim príbehom, skúsenosťami alebo aj priamymi ukážkami. Nedá sa nespomenúť úžasná atmosféra, ktorá vládla v triedach, ale i na chodbách,  žiaci sa tvárili spokojne a nadšene. Podľa spätnej väzby môžeme povedať, že aj influenceri bolo spokojní s nami :D, veľmi sa im páčila naša škola, žiaci aj naša úžasná pani riaditeľka so svojim ľudským a priateľským prístupom.

       

      Bola točiť aj telka : https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/3328/324143#603

      Prežili sme jeden neobyčajný deň s výnimočnými ľuďmi, na ktorý tak skoro nezabudneme.

      Ďakujeme celému tímu H3KNISA, že nás H3KLI a dúfame, že nám to H3KNUTIE ostane, čo najdlhšie.  

      @h3knisa

     • Informačný deň pre mladých ľudí na SŠ

     • Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s Iuventou organizuje informačný webinár pre mladých, zameraný na možnosti v rámci programu Erasmus+ pre MLÁDEŽ. 

      Termín: 11.máj 2022, v čase od 14:30 – 15:30
      Miesto: ONLINE cez ZOOM, radi by sme dali možnosť aj mladým ľuďom, ktorí sú z odľahlých kútov východného Slovenska. 
      Prihlasovanie každého účastníka prebieha cez ONLINE formulár:   https://forms.office.com/r/yaRpKA9Dyw

     • Výstava prác tlačiarov 2022

     • Vo vestibule školy bol umiestnený panel s výberom prác tlačiarov. Ide o kreslené grafické návrhy a PC grafiky tlačovín, linoryty, koláže, fotografie, ktoré žiaci zhotovili v rámci teoretického a praktického odborného vyučovania.

      Diplomom a vecnou cenou bola odmenená tlačiarka z 2.B – Daniela Jirotková, ktorej práce boli najväčším prínosom pre túto výstavu. Blahoželáme Daniele!