• Študentské voľby Prezidenta SR - 1. kolo

• 12.05.2019 15:31
      • Dňa 13. februára 2019 sme sa zapojili do aktivity občianskeho združenia Pre stredoškolákov – do simulovaných Študentských volieb Prezidenta SR. Tím projektu Ambasádorská škola sa aj touto aktivitou naďalej snaží podporovať dialóg medzi študentami o politickom dianí na Slovensku a podnecovať záujem svojich spolužiakov o verejné dianie a presadzovanie princípov demokracie. Simulované študentské voľby sa stali už tradíciou na našej škole a v minulosti sme si už vyskúšali niekoľko simulovaných volieb.
      •

Tentokrát sme umožnili našim spolužiakom nielen vyskúšať si samotné voľby s reálnymi kandidátmi, ale pripravili sme pre nich aj niekoľko workshopov na ktorých sme diskutovali o Ústave SR, o právomociach prezidenta a o politických stranách, ktoré mali síce fiktívne názvy, ale reálne programy.

Na grafoch si pozrite, ako dopadlo hlasovanie na našej škole a výsledky si môžete porovnať s výsledkami volieb na všetkých zapojených školách.

A ešte niekoľko faktov o výsledkoch volieb: volieb sa zúčastnilo 156 škôl z každého samosprávneho kraja, odovzdaných a spracovaných bolo 108 platných zápisníc. Priemerná účasť v komunálnych Študentských voľbách bola 53%, spracovaných bolo 26 429 hlasovacích lístkov.

Záznam z tlačovej besedy a volebného štúdia si môžete pozrieť na facebookovej stránke Študentských volieb: www.facebook.com/studentskevolby16/

alebo na YouTube kanáli Študentských volieb:

https://www.youtube.com/channel/UCxeQz8_YMjLZknqHsk7zObA .